Maraş Göksun Masaj Salonu Zulal

By | Aralık 1, 2018

Bebeklere uygulanacak olan masaj hareketlerinin nasıl bir rutin izlemesi ve hareketlerin hangi sıra ile yapılması konusunda anne ve babalar bir hayli tereddüt yaşamaktadır. Maraş göksun masaj salonu Bunun için öncelikle alt kısımdan yukarıya doğru bir seyir izlenmesi doğru olacaktır. Bacaklardan başlanılması eğer gazı varsa bebeğin gazının çıkarılması ve daha sonra karın bölgesine geçilmesi doğru olacaktır. Karın bölgesinden sonra bebeklerin en çok hoşlarına giden nokta ise göğüs bölümüne bu hareketlerin uygulanması baş ve kollar ile işlem bitirilmelidir. Göksun masaj salonu

Bacaklarına uygulanacak olan masaj hareketleri yapılırken bileklerden tutulup karnına doğru çekme hareketleri defalarca tekrarlanabilir. Daha sonra bacakların yüzeyinin sıvazlanma ve ovulması yapılabilir. Bu aşamada önemli noktalardan birisi ayak tabanına ve parmaklarının arasına hareketlerin uygulanmasıdır. Maraş göksun masaj salonu . Bu sayede ayak tabanında bulunan sinir uçlarının uyarılması sağlanacaktır.

Karın bölgesine uygulanan masaj için bebeklerin karın bölgesinin kaburgalarından başlayarak aşağıya doğru sıvazlanması hareketi uygulanabilir. Burada hem de gaz problemlerinin giderilmesi sağlanacaktır. Hareketlerin hafif olması ve çok fazla bir baskı uygulanmaması oldukça sağlıklı bir durumdur.